48. Národní sraz

48. Národní sraz Asociace Caravan Clubů
Autoklubu České republiky

Ve dnech 9. – 12. září 2021 se v areálu kempu Stříbrný rybník na okraji Hradce Králové konal 48. Národní sraz Asociace caravan clubů v AČR.

Přadatelství se ujal místní 1. Český Caravan Club v AČR. Srazu se zúčastnilo 151 karavanů a obytných aut.

Účastníci srazu projevili velký zájem o prohlídku historické části města Hradec Králové, jednotlivé jízdy výletním vláčkem s odborným výkladem byly vždy beznadějně plné a komentáře po jízdách byly velmi pochvalné a plné obdivu k historickému středu města.

Rovněž exkurze do pivovaru Náchod, spojená s prohlídkou vojenského opevnění v Orlických horách se setkala s velkým zájmem a obdivem. Celkový dojem z této akce byl velmi pozitivní a přiměl účastníky zajímat se i o další zajímavá místa královéhradeckého kraje a města Hradec Králové a mnozí se rozhodli, že se sem určitě ještě několikrát vrátí.

účastníci národního srazu 2021
Program

Na slavnostní zahájení, které bylo spojeno s živou hudbou dechového orchestru, přijeli účastníky pozdravit prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček a Jan Birke, starosta nedalekého Náchoda a poslanec Parlamentu ČR.

Jan Birke je také členem Národní rady pro sport Národní sportovní agentury, v níž hájí zájmy motoristického sportu a Autoklubu ČR.

Účastníkům Národního srazu připomněl, že je hrdým členem Autoklubu ČR, má rád karavaning a chystá se cestování obytným vozem s rodinou vyzkoušet. Poděkoval všem účastníkům za rozvoj spolkové činnosti a s prezidentem Autoklubu ČR Janem Šťovíčkem, viceprezidentem pro zájmovou činnosti Františkem Čečilem a předsedou Asociace caravan clubů Vladimírem Chomátem předali ocenění členům klubů Asociace za práci v karavaningu.

účastníci národního srazu 2021

Národní sraz 2021 v číslech


  • 151 posádek, z toho neregistrovaných 28
  • celkem 215 účastníků, z toho 41 dětí
  • nejstarší účastník pan Jan Valenta CC Plzeň 90 let
  • nejmladší účastník Nikolka Loudová 1. Č CC HK – 19 měsíců
  • nejvzdálenější účastník – CC Trenčín – 2 posádky

Ocenění 2021


  • Jan Nevařil – CARAVAN CLUB MORAVA v AČR
  • Drahomír Zoglauer – CARAVAN CLUB ŠUMPERK v AČR
  • Jiří Vávra, Radek Lukáč, Václav Švácha – CARAVAN CLUB PLZEŇ v AČR
  • Zdeněk Šuster, Bohuslav Holý, Ladislav Kouba – CARAVAN CLUB PARDUBICE v AČR
  • František Kašpar, Emil Rada, Jiří Thamm, Jiří Vašíček – 1. Český Caravan Club v AČR
Kontaktní informace

Sponzory této akce byli

Hold on please…

It will only take a second.

Provozovatelem webu je 1. český caravan club v AČR Hradec Králové, který jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout vše
Přijmout vše